Perníčky z perníkové chaloupky od Jeníčka a Mařenky

23. Únor 2023

Ve čtvrtek 23. února 2023 se Sluníčkové děti domluvily a pustily se do voňavého pečení. Celý týden je provázely dvě pohádky. O červené Karkulce a O perníkové chaloupce. No, a k chaloupce neodmyslitelně patří perník. Suroviny na těsto dětem přinesli z domova rodiče a pečení mohlo začít. Děti se s nadšením zapojily do všech příprav. Rozdělaly pytlíky s moukou a cukrem, rozkleply vajíčka do hrnečku. Samy vážily všechny ingredience na digitálních váhách. Pozorovaly práci kuchyňského robotu, jak všechny suroviny mísí dohromady. A těsto? Bylo za chvíli hotovo. Vyvalování těsta na vále děti zvládly a formičkou vykrajovaly velká srdíčka. Byl jich plný plech. Co, myslíte, chutnaly? Věřte, že ano. Děti si pochutnaly a donesly i domů svým rodičům.