Pojďme děti, pojďme spolu, vyženeme zimu z domu

18. Březen 2022

Na třídě Sluníček se děti rozhodly, že už musí poslat zimu pryč. Vyráběly sluníčko z dřevěných kolíčků na prádlo a žluté obruče. Zdobily klíče od jara barevnými kytičkami. O jaru rytmizovaly říkadla, využily dětské hudební rytmické nástroje, dokonce i bubny, aby je zima opravdu slyšela. Každý si vyrobil svoji malou Morenu z klacíků, chlebového těsta a papíru a jednu velkou společnou. Pěkně ji nazdobily, vyzkoušely, jak je těžká a ve čtvrtek 17. března 2022 se s ní vydaly k řece Chrudimce. Na mostě se s Morenou děti rozloučily. Svlékly z ní oblečení a s říkadlem Zimo, zimo, táhni pryč nebo na tě vezmu bič ji pustily po řece. Každý si ještě svlékl svoji menší Morenu a hodil do řeky. Proud řeky je začal hned unášet, ale věřte nevěřte divoké kačeny si na nich hned začaly pochutnávat. Děti poté cestou kolem řeky pozorovaly, kam jejich Moreny doplavou a jestli jaro přinesou.