Princeznička na bále, poztrácela korále…

5. Říjen 2017

Kytičkové děti si celý týden hrály s bramborami. V pondělí se hned ráno vydaly najít pole. Dlouhou vycházkou na jedno došly a zkoumaly, co na něm asi rostlo. Jestli brambory nebo obilí? Důkladně si prohlédly půdu a jak je pole zorané. Obtěžkaly ztvrdlé hroudy. Cestou zpátky do školky potkaly ještě stojící kukuřici. V úterý pekly brambory ve žhavém popelu. Ty vám, ale chutnaly. A ty ruce byly krásně čertovsky černé. Ve středu si vyprávěly veršovanou pohádku o princezničce na bále, co poztrácela korále a její táta mocný král Honzíka si zavolal. Jenže ten místo korálů nasbíral na poli brambory. Ve čtvrtek raději smutné princezně navlékly korále nové. Kolik těch brambor vlastně bylo? Mnoho. Kluci je raději přepočítali.