Přišlo jaro k nám, dělá cestu sněženkám aneb hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný…

14. Duben 2022

Přípravy na svátky jara probíhaly na všech třídách. Selo se jarní osení, hrách, sázely se i jarní květiny na ozdobu naší školky. Na farmě děti dojily kravičku a sbíraly vejce z kurníku. Vyráběly kuřátka, zajíčky. Kreslily jaro na okna třídy. Odemykaly klíčem jaro na zahrádkách. Dělaly pokusy s papírovými květinami, zdobily slepičky. Různými technikami zdobily velikonoční kraslice a chystaly malé velikonoční dárečky pro rodiče. Hledaly preclíky, které jim na školní zahradě nechala liška. Sledovaly, jak se plete pravá vrbová pomlázka. Pekly jidáškového beránka, na kterém si pochutnaly. Věřte, práce bylo dost a děti si všechny aktivity a činnosti užívaly.

Přejeme všem pohodové svátky jara.