Ptáčku, ptáčku poleť k nám…

21. Leden 2022

…já ti něco nachystám, trochu hrachu, trochu krup, vráno, vráno, dupy dup. Na třídě Kytiček se usadilo velké hejno ptáčků. Celý týden si o ptáčcích děti povídaly. Vyhledávaly je v knížkách a encyklopediích. Jako ptáčci poskakovaly a přeskakovaly překážky. Krmítka pro ptáčky kreslily, lepily, sestavovaly z papíru, přírodnin, dřevěných či plastových kostek. Krmítka vyráběly i opravdová. Zamíchaly tuk s různými semínky a zrníčky, napěchovaly do hliněných květináčů a krmítka byla hotová. Na školní zahradě je děti pověsily a ptáčkové si na nich s radostí pochutnávali. Děti pomocí lupy zkoumaly detaily ptačího peří, které se snažily nakreslit a ptačím brkem zkoušely i malovat. Vyráběly i dřevěné ptáčky, které se dětem moc povedly. V tělocvičně si zahrály Na hlídače a vrabce, Všechno lítá, co peří má, a nakonec si zatančily taneček Vzal vrabeček na taneček sýkorku.