Říjen ve školce

25. Říjen 2020

Přišel podzim do zahrady a obarvil listí do zlata. Nevadí, občas jsme spadli i do bláta…Druhý měsíc školního roku nám trochu poznamenal vyhlášený nouzový stav, ale život ve školce šel a jde dál. Začínají podzimní prázdniny a mnoho dětí si je užije doma se svými blízkými. S Truhlíkem a Truhličkou se děti učily, jak si správně mýt ruce. Mytí procvičovaly i s básničkou: Melou, melou kamínky, z mýdla budou bublinky. V loutkovém divadle děti viděly představení Kluci z pohádek. Někdo pouštěl draka na poli. Někdo ho sestavoval ze stavebnic. Někdo hrál pohádku O veliké řepě, kterou si však musel nejprve vyrobit. Někdo sušil jablíčka v sušičce. Někdo z nich vařil jablíčkový kompot. Někdo vyráběl z kaštanů. Někdo si zdobil okna. Všichni se, co nejvíce zdržovali venku na zahradě nebo v blízkém okolí. A Koťata? Mají nový krásný koberec. A to zdaleka není vše, co děti ve školce během října zažily a prožily.