Ryba plave po potoce, nemá nohy nemá ruce…

23. Říjen 2017

…v pondělí 23.října 2017 se děti ze Sluníček vydaly do Regionálního muzea v Chrudimi. Šly se seznámit se životem u vody a ve vodě aneb rybářství a rybníkářství nejen na Chrudimsku. Výstavu si děti prošly hravou formou za pomoci básniček, písniček a pohybu.  Seznámily se s tím, jak vypadá rybník, a kdo v něm a kolem něj žije. Labutě, kachny, vydry, volavky…K podzimu patří i výlov rybníka. Jak se takový rybník loví a jak se jmenují nástroje k výlovu se děti dozvěděly od Markéty, která je celou výstavou provázela. Děti si také vyzkoušely, jak je těžká rybářská síť. S prutem nalovily mnoho ryb, a nakonec si každý sám vyrobil svou rybu úplně sám. Papírový talíř, lepidlo, různé luštěniny a semínka. Ryba byla za chvíli na světě.