S Arnoštem z Pardubic po Labi

20. Červen 2017

Na úterý 20. června 2017 jsme se už moc těšili. Den „D“. Den našeho výletu. Batoh s dobrůtkou, cesta autobusem a už jen voda, samá voda. Dvěma  autobusy jsme dojeli do Pardubic na přístaviště lodi Arnošt, kde jsme se hned nalodili a pluli. Loď jako dopravní prostředek někdo využil poprvé v životě. Z počátku děti zajímala hlavně svačina a pití, ale vplutí do zdymadla a následné stoupání děti velice zaujalo. Vlastně takový výtah pro lodě. Cestu do Kunětic jsme si užívali. Okolní přírodu i život na břehu řeky, který jak jsme zjistili je velice bohatý. Labská cyklostezka byla plná cyklistů, s kterými jsme si vzájemně mávali. Viděli jsme záchranáře, jak nacvičují a dvojskify, na kterých pořádně trénovali. Klidné rybáře, kteří sledovali své pruty, zda se na ně nechytly ryby. Míjeli jsme také osamocený vrch Kunětickou horu, na kterém stojí stejnojmenný hrad.  V Kuněticích se naše loď otočila a pluli jsme zpátky. Malé závody si s námi dávaly krásně se třpytící vážky. Zdymadlem pro změnu dolů a hurá do přístaviště, kde už čekaly další děti a na nás čekal autobus.

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme už jsme tu!