Šípek každá jeřabina, to jsou plody podzimu…

21. Říjen 2022

…příroda nám ukazuje, jak se chystá na zimu. Děti na Srdíčkové třídě se věnovaly poslední tři týdny plodům podzimu. Na školní zahradě sbíraly kaštany, které hned využily k hře a různým činnostem. Nasbíraly i žaludy, ořechy a vydaly se i na jeřabiny. Z jeřabin navlékaly krásné červené korálky. Z kaštanů a žaludů sestavovaly podle předlohy obrázky. Na váze porovnávaly, které plody jsou lehčí, které jsou těžší. Plody porovnávaly i podle velikosti. Z šípku vařily čaj, který ochutnaly. Oloupaly a uvařily brambory, na kterých si pochutnaly. Tím ochutnávání neskončilo. Ještě si naloupaly a oloupaly vlašské ořechy a jedlé kaštany. Dramatizovaly pohádku O veliké řepě a zkoušely vytáhnout řepu, což se jim nakonec opravdu podařilo. Velkou řepu i natiskly, sestavovaly rozstříhané obrázky s pohádkou. Brambory použily i jako tiskátka. Donesená jablíčka omyly, nakrájely a uvařily jablečný kompot. Dobrou chuť.