Škola v přírodě – Broučci z Vršova – 1. den

29. Květen 2017

V pondělí 29. května 2017 ráno kolem osmé hodiny se začaly před školkou tvořit malé hloučky. Rodiče, děti a hlavně kufry, tašky a batohy. Všude stálo mnoho aut, a to se nelíbilo někomu z protějšího obytného domu a zavolal Městskou policii. A to si představte, že ne jednou, ale dvakrát přijeli strážci zákona a všichni rodiče museli přeparkovat. Autobus přijel s malým zpožděním a 35 dětí s úsměvem na tváři odjíždělo na Školu v přírodě do Horního Bradla – Vršov. Loučení u autobusu bylo vřelé a ruce dětí, a hlavně rodičů se třepotaly nad hlavami. Nejedna slzička stékala na maminčině tváři. Eliščina maminka se dokonce zapomněla v autobuse a ten musel přibrzdit. Příjezd do oázy klidu začal vyložením všech kufrů a rozdělením dětí na pokoje. Broučci měli možnost si vybrat s kým budou na pokoji a nastalo vybalování a zabydlování. A věřte, že původně prázdné pokoje byly najednou plné oblečení, hraček, bot…Děti si vše srovnaly do skříní a vyrazili jsme na oběd. Pochutnali jsme si na polévce s kapáním a vepřovém plátku s rýží a omáčkou. Následovalo malování do sešitů a odpočinek. Odpoledne jsme se vydali do nedaleké mateřské školy, kterou jsme si pěkně prohlédli. Vyzkoušeli jsme jejich houpačky, kolotoč, a dokonce i hračky. Nohy jsme si zchladili v bazénu, to byla úleva. K večeři jsme dostali voňavé šunkofleky, které v dětech hned zmizely. Večer děti namalovaly pohledy, pořádně se umyly, převlékly do pyžamek a pak přišla POŠTA a děti dostaly napsané pohledy od rodičů. Pohádka na dobrou noc a už jen hvězdičky na nebi.