Šlapu si to na kole, na louku i na pole aneb týden mobility

20. Září 2017

Do akce Evropský týden mobility jsme se připojili i my. Od středečního rána 20. září 2017 děti do mateřské školy přijížděly na kole, na odrážedle nebo na koloběžce. Co bylo, ale důležité?  Měly na hlavě přilbu neboli, jak některé děti tvrdily helmu. V 9 hodin za námi na školní zahradu přijeli i strážníci Městské policie. Jejich vyprávění bylo poutavé a zajímavé. Dozvěděli jsme se co všechno Městská policie dělá. Ukázali nám, jaké mají vybavení a k čemu se používá. Děti si vyzkoušely neprůstřelnou vestu, zásahovou vestu, obušek…některé se nechaly i spoutat nebo zahrály vzteklého vlčáka a byly odchyceny. Děti si upevnily svoje znalosti, na jakou barvu na semaforu mohou přecházet, jak se chovat na chodníku, jak správně přecházet…a tím dnešní dopoledne zdaleka nekončilo. Děti na školní zahradě měly ještě několik stanovišť. Hadicí a proudem vody se snažily shodit láhev. Musela zafungovat spolupráce mezi nimi. Siláci pumpovali, někdo musel přidržovat hadici, někdo, musel pořádně mířit. Závody aut v navíjení na dřevíčka, převážení nákladu v dětských kolečkách a samozřejmě jízda na kolech, koloběžkách, odrážedlech. Celé dopoledne příjemně uteklo a hlavně počasí nám vydrželo a z nebe vůbec nepršelo.