Sluníčka putovala s Kašpárkem

3. Červen 2017

V týdnech od 22.5. do 2.6.2017 sluníčkové děti putovaly s Kašpárkem. Vlastně poznávaly naše rodné město Chrudim. V Chrudimi máme spoustu zajímavých budov, míst, institucí… V našem projektu „Putování s Kašpárkem“, který je součástí Školního vzdělávacího programu se postupně seznamujeme s Muzeem barokních soch, původně kapucínským klášterem, kostelem Nanebevzetí panny Marie, knihovnou, nemocnicí, Mydlářovským domem, chrudimským náměstím, nádražím, morovým sloupem, sportovišti… Děti se vydaly do hlavního kostela na Resselově náměstí, který si z venku i uvnitř důkladně prohlédly a vyslechly výklad od paní průvodkyně. V kostele viděly mnoho zajímavého. Vitráže, oltáře, obrazy… Seznámily se s obrazem sv. Salvátora a poslechly si pověst, která se k němu váže. Sluníčko, které nakukovalo do kostela přes barevné vitráže, kouzlilo na stěnách, podlaze, ale i dětech krásná barevná kolečka.