Smrt plave po vodě…

31. Březen 2017

…nové léto k nám jede. Korálkové děti se rozhodly, že se zimou už definitivně zatočí. Společně uvázaly z březového proutí Morenu a oblékly ji do pestrých šatů. Nechaly si ji ve třídě celý týden, ale v pátek se s ní vydaly k řece. Cestou z mateřské školy k řece Chrudimce děti potkávaly spoustu lidí, někteří se k nim i přidali. Na mostě se děti s Morenou rozloučily říkadlem – Zimo, zimo táhni pryč nebo na tě vezmu bič a už s ní hop do proudící řeky. Odstrojená Morena se na hladině pohupovala a řeka ji odnášela dál a dál. Děti ji ještě ze břehu s nadšením pozorovaly, až se jim Morena úplně ztratila z očí.

Přišlo jaro do vsi, kde jsi zimo, kde jsi,

byla zima mezi náma, ale už je za horama.

Hú hú hú, jaro už je tu!

Děti jaro uvítaly i ve školce a pomohly osázet truhlíky a květináče rozkvetlými jarními květinami.