Strom štěstí aneb tvořivá dramatika

21. Leden 2020

V pondělí 20. ledna a v úterý 21. ledna 2020 za našimi dětmi do mateřské školy přijela paní Lena Freyová se svým programem tvořivé dramatiky. V chaloupce bydlela paní, vlastně babička, kouzelná babička. Často holčičce Jitušce vyprávěla ze svých dlaní, dokonce i tajemství. O stromu štěstí, který roste vysoko v horách, dozrávají na něm lidská přání. Když dozrají, spadnou na zem, někdo je najde a přání se splní. Jituška se rozhodla, že babičce přinese ze stromu štěstí semínko, a tak se vydala po dlouhé cestě do vysokých hor. Děti pro Jitušku vytvářely cestu, řeku. Jak se dostane přes řeku? Děti vymyslely a vytvořily most, kameny, některé i lodičku. Jituška běhala, klopýtala, byla celá unavená, když přišla do cíle. Nakonec si děti vyráběly vzdušné domečky, do kterých zavázaly svoje přání a pověsily si je na strom štěstí.