Svatý Martin na zimu, veze bílou peřinu…

13. Listopad 2020

Všechny děti z celé naší mateřské školy, Koťata, Broučci, Sluníčka, Srdíčka, Kytičky, Korálky i Motýlci, se věnovaly a vyprávěly si legendu o svatém Martinovi. Naše školka udržuje tradici Martinské slavnosti již přes dvacet let a letos poprvé jsme vzhledem k současné situaci nemohli tuto slavnost oslavit s vámi rodiči. Celý týden si děti na svatého Martina hrály. Jezdily na koni s červeným pláštěm a mečem. Modelovaly, kreslily, vystřihovaly i zdobily koňské podkovy nebo hvězdičky. Koníkům provlékaly hřívu, vybarvovaly je. Taky je počítaly, stavěly jim stáje…A co husy? Těch se ve školce objevilo. A jak by chutnaly na talíři. Děti si také vyprávěly pohádku O holčičce s lampičkou a o důležitosti mít svoje vnější i vnitřní světýlko. Na třídách se vyráběly i svítily lucerničky a lampičky. Ve středu 11. listopadu 2020 nám svatý Martin, ale přeci jen malé překvapení přinesl. Všechny děti si ho, ale musely najít. Někomu ukazovaly cestu podkovičky, někomu sněhové vločky, někomu šipky. Někdo musel plnit úkoly, někdo se musel vydat, až za bránu naší zahrady, ale nakonec překvapení svatého Martina všechny děti našly. Byly to martinské rohlíčky, které vlastně mají tvar koňských podkoviček. A věřte, dětem chutnaly.