To jsou oči, to jsou uši..

20. Leden 2023

…dneska mi to, ale sluší. Mnoho kostí, kloubů máme, celé tělo rozhýbáme. O to se snažily všechny děti na třídě Sluníček. V průběhu dvou týdnů si povídaly nejen o těle, ale i o lidských smyslech. Děti už vědí, z čeho se skládá lidské tělo. Kosti, svaly, orgány…Vyráběly kostlivce z papírových ruliček, kreslily postavy, modelovaly kostry, obtiskovaly prsty a zkoumaly je lupou. Sestavovaly slova se zrakovou oporou. Hrály si na lékaře, na rodinu a nemocného člena rodiny. Člověk je tvor bystrý, používá smysly. A děti už vědí, že každý z nás má smyslů pět. Poznávaly je a různými činnostmi je aktivovaly. Zjišťovaly, co který smysl umí. Na třídě Motýlků využily relaxační místnost a vyzkoušely si relaxační houpačku, světelné lampy, hvězdnou oblohu, vodní válec s rybičkami a relaxační hudební nástroje.