…”Ty léta s vámi byla nezapomenutelná!”….

18. Červen 2017

…jsou slova , která jsme si přečetli po dnešní oslavě na vzkazech a vzpomínkách na školku. A věřte, že jsou to slova, která nejednu z nás učitelek zahřála u srdce a vehnala slzy do očí. Ale začneme od začátku. Rozhodnutí o oslavě proběhlo už před rokem. A věřte, že celý rok jsme měli, co dělat. Přípravy vyvrcholily ve čtvrtek, když nám na školní zahradě vyrostlo podium. V pátek přibyly lavičky a židle. V sobotu se školka proměnila v mraveniště, ve kterém učitelky připravovaly a zdobily, lepily a stříhaly….Hlavní a narozeninový den však nastal až dnes v neděli 18. června 2017. Ráno a během dopoledne poslední úpravy a ve 13,30 hodin přišli pro nás vzácní hosté. Paní učitelky a dětské sestry, které naši mateřskou školu a jesle zakládaly nebo v ní učily. V 15 hodin s “Učitelkou Josefínou…” už nastupovaly bílé pláště, bílé, červené a černé puntíky, natupírované účesy a hlavně nastrojené a usměvavé děti. My ti jdeme školko přát, spoustu šťastných dětí, aby se ti dařilo, čas ten rychle letí…Ke každé oslavě patří narozeninový dort, který nechyběl ani na té naši. Malí tanečníci a tanečnice zatančili, jak ztratili bačkorku a s duhovou vílou se raději schovali pod deštníky. S rodiči jsme si dali “Malé kotě a Život je jen náhoda a Tralaláček písní “Předškoláček” pozval opravdového rytíře s mečem. Známý chrudimský rytíř zvaný Jan pasoval  26 předškoláků na prvňáky. Potlesk, úsměvy na tváři, ale i slzy v očích a cvakání fotoaparátů nemělo konce. “Dětství, jako vánek letí, než se setmí uteče ti, mami zítra škola začíná…”. Velký potlesk a začátek zábavy. Děti mohly  a hlavně využily mnoho aktivit a činností. V pískové dílně si vyrobily logo naší školky Duhovou holčičku. Skákací hrad se otřásal v základech. Dřevěné bagry a kuličkové labyrinty využily děti, ale i dospělí. Stánek s výrobou skleněných figurek byl neustále v obležení. Ze spousty dětí se během chvíle stali motýlci, zvířátka, pavoučí muži díky malování na obličej. Jak říkal Honzík: “Vyrobil jsem si placku na plackotisku”. Šikovní a zruční vytvářeli veliké bubliny na zajímavém bublifuku. Energii jsme si doplňovali různými chutnými dobrotami. Sladkými i slanými, které jste nám pomohli napéci. Žízeň jsme zaháněli jablečnou a bezovou šťávou nebo vodou s citronem. Ochlazovali jsme se výbornou zmrzlinou. Ani vnitřek mateřské školy nebyl prázdný. V “kině” běžel film s různými nahrávkami ze života školky, na stolech ležely kroniky, ve kterých mnoho rukou listovalo. V retro koutku si někteří nejen nostalgicky zavzpomínali, ale i pohráli. Na fotografiích, které ležely kdekoli, se mnoho z vás našlo. Doufáme a věříme, že oslava narozenin naší i vaší školky se vydařila a ještě dlouho na ni budeme vzpomínat.

Děkujeme rodičům za přízeň a pomoc, bez které by to nešlo.