Už je slyšet dětský smích…

1. Červen 2020

V pondělí 25. května 2020 se znovu otevřely dveře naší mateřské školy. V omezeném provozu jsme začali. Drak Koron nám všem ukázal, co umí. My, ale s dětmi víme, že je důležité se chránit. Brněním, tedy rouškou, rukavicemi a brýlemi. Dodržováním rozestupů mezi sebou. Důkladným mytím rukou a samozřejmě dezinfekcí. Děti se do školky těšily a my se těšili na ně. Třídy nejsou úplně stejné. Ubylo hraček a stavebnic, pomůcek a knížek, židliček…Vše se musí každý den dezinfikovat a mýt. Děti i dospělí se snaží, abychom si konec školního roku ještě trochu užili v pohodě. Povídáme si, hrajeme si, vyprávíme, stavíme, kreslíme, spíme i jíme, ale hlavně se smějeme a draka Korona ženeme od nás pryč. Když slunce svítí na obloze, co nejvíce chodíme ven na naši školní zahradu. Každá třída má svoje pískoviště a svůj kousek zahrady s dřevěnými prvky na aktivní pohyb. I svátek dětí jsme oslavili, jak jinak než aktivní činností.