Vesmír v Planetáriu

19. Duben 2022

V úterý 19. dubna 2022 jsme přímo ve školce uvítali mobilní planetárium, které vzalo všechny naše děti na neobvyklý výlet do nejvzdálenějších zákoutí vesmíru. Kartónovou raketou se děti vydaly přímo do vesmíru. Měsíc, hvězdy…s sebou měly Studentský atlas o astrologii, který vyprávěl a vyprávěl. Cestou děti viděly Merkur, který je nejblíže ke Slunci, je plný kráterů, ale není na něm vzduch. Venuše je samý mrak. Mars je rezavě červená planeta, má trochu vzduchu, hory, kaňony, krátery, pouště, sopky. Je na něm, ale velká zima. Jupiter má plynný obal a je největší ze všech planet. Do jeho obalu by se vešla 1000krát naše planeta Země. Cesta dále pokračovala přes Jupiterovy mraky a věřte, že to s raketou pěkně házelo. Saturn je velký, ale lehký, nemá pevnou zem, ale má okolo sebe prstence, které se točí. Posledními zastávkami byl Uran a Neptun. Dětem se cestování vesmírem v rozkládacím stanu ve tvaru kopule moc líbilo.