Víš, jak bacit bacila…

10. Únor 2020

…pohádka nám povídá. Věřte, děti nejenže znají pohádky, ale znají už i své tělo a jak správně o ně pečovat, aby nebolelo. Na všech třídách si děti povídaly o lidském těle. Čím je tvořeno. Kosti, vnitřní orgány. Postavy si zkoušely sestavovat z různých materiálů, lepily je, kreslily je…Některé kostry a postavy byly stejně velké jako samotné děti. Spočítáme vitamíny, jedna, dva, tři, čtyři, má je v sobě zelenina, ovoce a ryby. Dejte mi pár vitamínů, prosí naše tělo. Nač je asi potřebuje? Aby nebolelo. Některé děti si pro zdraví uvařily voňavý čaj. Někdo si nachystal ovocnou a zeleninovou svačinku. Někdo si umixoval ovocné smoothii. Někdo navštívil Kruh zdraví a pochutnal si na zdravých dobrůtkách. Děti pod lupou prozkoumaly zvětšené obrázky bacilů a virů. V ordinaci se nechaly vyšetřit a poslechnout svoje srdíčko.