Výstava ve Střední zemědělské škole

6. Říjen 2017

V pátek 6. října 2017 jsme se všichni pěšky vydali do areálu Střední zemědělské školy na výstavu. Nebyla to jen jedna výstava, ale hned několik. U vstupu na nás už čekal oslík, kozy peruánské a telátko. V klecích jsme si prohlédli holubi, jak od Popelky. Králíky všech možných barev a drůbež. Kachny, husy, perličky, slepice a kohouty. V budově školy toho bylo k vidění také mnoho. Stoly byly plné ovoce a zeleniny, nasbíraných hub, kaktusů i okrasných květin. V učebnách si děti prohlédly kostry hospodářských zvířat a potěžkaly si i hada. Autobus nás ještě zavezl do Vestce na školní statek. Tam na nás už čekali koně, které si mohly děti pohladit a pozorovat jejich výcvik. Krávy i telátka. Prasnice i selátka. A to nebylo zdaleka vše.  Neskutečně krásný byl bažant zlatý a bažant diamantový. Dopoledne jsme si opravdu užili. Zvířata i drůbež u dětí získala obdiv. Některá viděla poprvé v životě na vlastní oči.