Živý Betlém

17. Prosinec 2020

Ve čtvrtek 17. prosince 2020 jsme si zpříjemnili adventní čas. Na naší školní zahradě jsme navštívili živý Betlém. Pastýřka nám vyprávěla, jak se vypravila s ovečkou za září betlémské světla, až došla do chléva v Betlémě. A co myslíte, že ve chlévě našla? V jesličkách na voňavém seně narozeného Ježíška. Oslík a telátko ho zahřívali, andělé vesele prozpěvovali. Kdo se přišel na Ježíška podívat? Pastýři z daleka i blízka, koledníčci i vandrovníčci…na daleké cestě byli i Tři králové.

Všechny děti si mohly zvířátka v našem betlémě hladit, hřebelcovat, vodit…a věřte, že si to náležitě užily. Oslík Ferda, poník Týno, telátko Bibinka a ovečka s kůzlátkem byli spokojení a dětem svoji srst na hlazení a hřebelcování s radostí nastavovali. Oslíkovi se na zahradě velmi zalíbilo a rozhodl se, že zpátky na statek nepojede a známé rčení: Jsi tvrdohlavý jako osel, se ukázalo pravdivým.