Zoo Jihlava aneb žirafa je tuze dlouhá, do nebe ji hlava čouhá…

31. Květen 2023

Ve středu 31. května 2023 se všechny děti už od rána moc těšily. Čekal je celodenní výlet do Zoo Jihlava. Maminky doma nachystaly dobrůtky k jídlu, vše daly do batohu a mohlo se vyjet. Dva velké a jeden malý autobus byly úplně plné do posledního místa. Připoutat a už se jelo. Po příjezdu do zoologické zahrady se děti dostaly hned do jiného světa. Nejen, že pozorovaly mnoho druhů zvířat, ptáků, plazů… ze všech pěti kontinentů, ale na ploše zahrady se dostaly do všech koutů světa. Viděly Madagaskar, který je domovem lemurů. Prošly údolím včel, potkaly australskou farmu a africkou savanu. Asijský pavilon s prostornými voliérami, který je domovem mnoha ptáků. V tropickém pavilonu si vyzkoušely procházet „džunglí“ bez obav, zahlédly i trosky starého letadla, které už pomalu začaly zarůstat. Cesta vedla dále do Matonga, tedy do stylových hliněných chýší. Zahlédly i Himaláje, parčík Hokkaidó, který vybízel k zastavení a odpočinku. Nezapomněly ani na lesní stezku do českého lesa a babiččin dvoreček plný králíků a morčat. Věřte, že dětem se líbily žirafy, lemuři, levhart, ale i lenochod. Zebry, vydry, ale i plameňáci, rysi, kozy….Vyřádily se na originálním dětské hřišti.