Zvířata na školní zahradě

25. Květen 2017

Ve čtvrtek 25. května 2017 za námi přijel pan Šulc se svými svěřenci, o kterých jsme se dozvěděli spousta zajímavých informací. První nám byla představena sova pálená, která si nestaví hnízdo, ale sídlí na půdách za trámy. Její peří má až 26 odstínů barev. Také jsme se dozvěděli, že dravci létají ve dne a sovy v noci. Let sovy není slyšet, aby mohla překvapit kořist. Sovy 100x lépe vidí a 50x lépe slyší než člověk. Sovy a dravci mají zahnutý zobák na trhání masa. Sovu jsme si mohli pohladit a odvážným dokonce přistála na rukavici. Druhým byl puštík malajský, tedy sova hnědá, která se rodí s jemným chmýřím. Káně harrisovo žije hlavně tam, kde rostou velké kaktusy, které ho chrání. Umí bez problémů kličkovat a měnit směr letu. Orel mořský, jehož nejbližší hnízdo je v Bohdanči, má rozpětí křídel až dva metry a váží 5 – 7 kilo. Volavka popelavá žije celoročně u nás, váží pouze jeden kilogram. Špičku zobáku má ostrou, jako špendlík a používá ho jako útočnou zbraň. U vody loví ryby a na poli myši. Čáp bílý nás pozdravil klapotem zobáku klapy, klapy, klap. Veselou dvojicí byli Ferda a Čikita. Vlastně liška obecná a liška stříbrná. Jejich povedené dovádění děti i nás dospělé rozesmávalo.