Ti chrudimští muzikanti nesli sobě basu…

11. Únor 2016

…aby na ni pěkně hráli večer u primasu. Ve čtvrtek 11. února 2016 v naší mateřské škole v Chrudimi vrcholil masopust. Konci, ale předcházel začátek. Každé veselí potřebuje pořádné muzikanty a pořádnou muziku. Výroba nástrojů nebyla pro děti nijak těžká a sestavená kapela, jen „tvrdila muziku“. Čtvrteční ráno bylo trochu jiné. Proč a čím? Do mateřské školy nepřišly žádné děti. Jen se nebojte, školka nezůstala prázdná. Místo dětí a učitelek se ve školce procházeli piráti a kovbojové, princezny, víly i rytíři. Červená Karkulka, čarodějnice, kočičky i kocouři. Ovečka a beruška, taky jeden brouček i pavoučí muži. Mickey Mouse i Minnie, bílá paní, kuchaři a dokonce i hasiči a vojáci. Vrcholoví sportovci. Největším překvapením byla návštěva české reprezentantky v biatlonu Gabriely Soukalové, která předvedla výbornou střelbu bez trestného kolečka. Maškarní rej a veselí jsme si všichni užili. Nakonec jsme pohřbili kobylu a byl konec.“ Už je toho masopustu namále, komu my ty staré báby prodáme. Prodáme je chrudimskému biřici, aby s nimi vydlažďoval silnici. Máme smutek a zármutek masopust nám rychle utek.“