Domácí školka

Milí rodiče,
zdravíme vás v této zvláštní době, která přináší nám všem zcela nové výzvy. Doufáme, že kromě náročnosti a nejistot vnímáme všichni i příležitosti – zastavit se, pobýt společně, užít si vzájemné blízkosti, zkrátka mít čas na věci, které jindy jen těžko doháníme… Zároveň si uvědomujeme rizika dlouhého společného pobytu v domácím prostředí a budeme vám přinášet ze školky nápady, náměty k činnostem s dětmi, které můžete nebo nemusíte využít.

Novinky: (milí rodiče, když se vám něco povede, nebo nějaký nápad s dětmi využijete dejte nám vědět na e-mail info@msstrojaru.cz)

Pozdrav z KorálkůPohádky

Pozdrav od p. uč. Evy a Stáni z KytičekMoje rodina

Pro děti z TralaláčkuAhoj_zpěváčci

Pozdrav od p.uč. Kláry a Nely ze třídy Broučci Maková panenka a motýl emanuel

Pozdrav od p.uč. Petry a Marušky ze Srdíček Naše kočka strakatá měla čtyři koťata

Pozdrav od paní učitelky Ivety ze Sluníček a KorálkůVelikonoční putování

Pozdrav od paní učitelky Jany ze Sluníček:
Jaro je čas zázraků – naleznete zde

Pro rodiče předškoláků: brzy vás čeká zápis do školy a ptáte se, zda bude vaše dítě dobře připravené?

Co vše znamená školní zralost, se dozvíte v článku MŠ Strojařů – školní zralost nebo v příloze Předškolácké aktivity doma

Podpora pro rodiče
Děti se velmi rády a přirozeně zapojují do pomoci v domácnosti či v dílně, mnoho se naučí společnou prací. Na řadu přijdou také hračky a stavebnice, na které od Vánoc ani nebyl čas. Nezajišťujte stále nějaký program – když se budou děti chvíli nudit, vymyslí si samy hry, které by vás nenapadly.

Jak zvládat izolaci – rady psycholožky
Rady psycholožky

Co dnes potřebujeme? Řád, naději a lásku
Je nádherné jaro, všechno se začíná zelenat….

A co s dětmi – kromě čtení, společných prací a her?

– nápady pro děti MŠ naleznete i na stránkách ČT zde
– nápaditý časopis Raketa: Raketa
– rozhlasové pohádky: pohádky
– tělocvik s osobnostmi českého sportu: tělocvik
– vzdělávací program Barevné kamínky (nyní zdarma): Barevné kamínky
– domácí školka: krátká videa s programem, který zapojí i vaše děti, připravuje učitelka MŠ – naleznete na stránkách zde

Když budete potřebovat další inspiraci, na internetu najdete pracovní listy, omalovánky ke stažení apod. – predškolaci.cz, pinterest.com, nápady na společné tvoření na vytvarna-vychova.cz, napadyproanicku.cz.

Přejeme vám, ať nečekané „prázdniny“ strávíte v klidu a ve zdraví! A hodně sil a trpělivosti!