Domácí školka

II. vlna – podzim 2020

Pro všechny děti:
Tato doba je pro všechny dospěláky hodně náročná. Sami si udělejte každý den něčím radost, když budete ve větší pohodě, děti budou také…možná vás dokážou právě děti rozveselit. Nezapomínejte na popovídání, jednoduché slovní hry, krátké zhodnocení dne, zapojujte děti do běžných činností v domácnosti. Využijte předškolní věk, kdy děti přirozeně rády napodobují dospělé a rády se vším pomáhají.

Podzimní pozdrav ze Sluníček: LÍSTEČKOVÝ SKŘÍTEK PODZIMNÍČEK
Podzimní pexeso: Podzimní pexeso

Pro rodiče předškoláků:
Pokud vaši předškoláci nyní nedocházejí do MŠ, možná přivítáte návody na činnosti, kterými se budou připravovat na školu. Důležité je trénovat soustředění – dítě mezi 5 – 6 lety by se mělo vydržet soustředit 15 minut. Pokud to nezvládne, učte ho to postupně – má na to. Návody na činnosti jsou jen náměty. Některé děti potřebují předem
motivovat, ale započatou činnost – např. 1 pracovní list by mělo zvládnout dokončit bez odbíhání k jiné činnosti.
Aby ho příprava na školu a později škola bavila, je třeba, aby po splnění úkolu zažilo úspěch – aby bylo spokojené s vlastní prací a vidělo i vaše upřímné ocenění snahy (slovní povzbuzení, pohlazení, s odměnami to nepřežeňte). Ať vám to společně jde!

Pracovní listy: Podzim – Listy

Co vše znamená školní zralost, se dozvíte v článku MŠ Strojařů – školní zralost nebo v příloze Předškolácké aktivity doma

Milí rodiče, když se vám něco povede, nebo nějaký nápad s dětmi využijete dejte nám vědět na e-mail: info@msstrojaru.cz

A co s dětmi – kromě čtení, společných prací a her?

– nápady pro děti MŠ naleznete i na stránkách ČT zde
– nápaditý časopis Raketa: Raketa
– rozhlasové pohádky: pohádky
– tělocvik s osobnostmi českého sportu: tělocvik
– vzdělávací program Barevné kamínky (nyní zdarma): Barevné kamínky
– domácí školka: krátká videa s programem, který zapojí i vaše děti, připravuje učitelka MŠ – naleznete na stránkách zde

Když budete potřebovat další inspiraci, na internetu najdete pracovní listy, omalovánky ke stažení apod. – predškolaci.cz, pinterest.com, nápady na společné tvoření na vytvarna-vychova.cz, napadyproanicku.cz.

I. vlna – jaro 2020

Pozdrav z KorálkůPohádky

Pozdrav od p. uč. Evy a Stáni z KytičekMoje rodina

Pro děti z TralaláčkuAhoj_zpěváčci

Pozdrav od p.uč. Kláry a Nely ze třídy Broučci Maková panenka a motýl emanuel

Pozdrav od p.uč. Petry a Marušky ze Srdíček Naše kočka strakatá měla čtyři koťata

Pozdrav od paní učitelky Ivety ze Sluníček a KorálkůVelikonoční putování

Pozdrav od paní učitelky Jany ze Sluníček:
Jaro je čas zázraků – naleznete zde

Podpora pro rodiče
Děti se velmi rády a přirozeně zapojují do pomoci v domácnosti či v dílně, mnoho se naučí společnou prací. Na řadu přijdou také hračky a stavebnice, na které od Vánoc ani nebyl čas. Nezajišťujte stále nějaký program – když se budou děti chvíli nudit, vymyslí si samy hry, které by vás nenapadly.

Jak zvládat izolaci – rady psycholožky
Rady psycholožky

Co dnes potřebujeme? Řád, naději a lásku
Je nádherné jaro, všechno se začíná zelenat….

Přejeme vám, ať nečekané „prázdniny“ strávíte v klidu a ve zdraví! A hodně sil a trpělivosti!