Babiččin dvoreček a Dědečkova obůrka v Licibořicích

4. Duben 2019

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 od rána svítilo sluníčko a dva plné autobusy kluků a holek směřovaly na Babiččin dvoreček do Licibořic. V batohách pití a dobrůtky, ze školky sýrový rohlík a pro zvířátka mnoho suchého pečiva a chleba. Ze všeho nejdříve se všechny děti nasvačily a pak už nastalo hlazení, pozorování, krmení….Nejprve se děti seznámily s bernským salašnickým psem a několika kočičkami. Želvě Božence a Šárce pohladily pevný krunýř. Nakrmily slepice a sesbíraly snesená vajíčka v kurníku. Lamy Andělka a Mikuláš si představte čekají malé Čerťátko. A nebudete věřit, že to trvá dva roky, než se narodí. Oslice Amálka se k dětem hned hrnula a čekala, co od nich dostane. Ovečky se svými jehňátky se trochu bály. Za to koza Lízinka a Mánička čekaly na pohlazení od dětí. Úplně z blízka si prohlédly a mohly pohladit dvoudenní černé kůzlátko. Nutrie okusovaly větve a klacky. Obři, tedy šesti kilový králíci bydleli hned vedle prasátka Bobešky. Malá kuřátka, brojleři, křepelky a káčátka se nahřívala pod červeným světlem. Králíci si dupali v králikárně. V mini muzeu si děti třeba prohlédly, na čem se dříve pralo, jak se vážilo, mlelo…Dědečkova obůrka byla také plná zvířat. Pštrosy, koně, daňci, papoušci, bažanti, pávi…Celé dopoledne rychle uteklo, obsah batohů děti vyprázdnily a naše paní kuchařky už na nás ve školce čekaly s dobrým obědem.