Březen za kamna vlezem aneb distanční výuka ve školce

18. Březen 2021

Pondělí 1. března 2021 nám přineslo uzavření školky a povinnost distanční výuky pro naše předškoláky. A věřte, nevěřte, v dnešní technické době jde všechno. Úkoly z domácí školky a od svých třídních učitelek děti pravidelně dostávají a s neuvěřitelnou rychlostí a nadšením je i plní. Ze zaslaných fotografií i dopisů je vidět, jak jsou děti velice šikovné a pracovité. Tolik zvládnutých domácích prací…žehlení, mytí oken, pečení cukroví, vaření…ani práce na zahradě neváznou. Někdo sbírá větvičky, jiný seká třísky na podpal, někdo jen tak pozoruje první jarní kytičky. Někdo na procházce vnímá přírodu. Jak se na stromech začínají nalévat pupeny, někdo našel i kočičky. Ne, živé, ale na proutku, někdo kočičky maloval, někdo je lepil, někdo svoji doma živou i hladil. Nechyběla ani péče o domácí mazlíčky. Morčátka, pejsky, kočičky, papoušky….Děti hodně tvořily a vyráběly, malovaly a kreslily, stříhaly a lepily. Trochu se i učily. Doplňovaly pracovní listy, dělaly různé pokusy. A komu je už smutno, udělal si svoji školku doma aspoň ze svých plyšáků. Někdo sportoval, někdo se jen tak houpal. Někdo našel dinosauří kosti a někdo se jen tak koukal.

Myslíme na Vás všechny. Na děti i na Vás rodiče. Těšíme se na brzkou shledanou, a hlavně buďme všichni zdraví.