Čerti v pekle hospodaří, mastí karty, buřty vaří…

4. Prosinec 2021

…a když mají dlouhou chvíli, vaří v kotli čertoviny. A velké čertoviny přišel čert dělat i do naší školky v pátek 3. prosince 2021. Celý týden se na všech třídách čertovsky zpívalo, povídalo i vyprávělo. Mikulášsky se cvičilo, tvořilo a lepilo. Andělsky se četlo, svačilo, malovalo a taky spalo. Na třídách se zabydleli čerti, protože se jim u nás ve školce líbilo. Ale páteční ráno bylo trochu jiné. Raději se rozloučit s maminkou a tatínkem, co kdyby…Okolo 9 hodiny se začal školkou šířit rachot, řinčení a pekelný závan. Mikuláš s andělem a čertem navštívili všechny děti. Někdo se bál, někdo se nebál. Někdo utíral slzičky, někdo slibovala a sliboval…a víte, jak všechno nakonec dopadlo? No, přeci dobře. Anděl rozdal dárečky, čert i trochu uhlí. Ale do pytle si nakonec nikoho nevzal, všichni hříšníci slíbili, že se polepší.