Chovatelská výstava

9. Říjen 2015

V pátek 9. října 2015 šli předškoláci do areálu Střední zemědělské školy v Chrudimi na chovatelskou výstavu. Za bránou na nás už čekal oslík, ovečka s kozou, telátko a dvě prasátka. Děti si je mohly pohladit a to hned udělaly. Hlazení se nevyhnuli ani králíci. Klece byly plné nádherně vybarvených holubů, slepic a kohoutů, kačerů a kačen, krůt a dokonce jsme viděli i papoušky. V budově školy jsme zvládli naučnou stezku a splnili mnoho úkolů, jako správně pojmenovat hospodářská zvířata a jejich mláďata nebo správně určit ovoce a zeleninu. Prohlédli jsme si kostry zvířat. Prasete, býka, koně a psa. Některé děti se ptaly, zdali se nejedná o dinosauří kosti. Velmi zajímaví byli plazi a obojživelníci, mnoho odrůd jablek, ale také poznávání stromů podle listí a jehličí. Cestu tam a zpět jsme zvládli pěšky, ale nožky nás trochu bolely.