Chrudimská Mateřinka 2018

1. Březen 2018

Ve čtvrtek 1. března 2018 se v chrudimském divadle Karla Pippicha konal dlouholetý tradiční festival mateřských škol Pardubického kraje. Mateřinka 2018. Naše děti, tedy indiáni a indiánky se na ni poctivě připravovali už od ledna. Jejich vystoupení „Indiánské UÁÁ“ začalo pozdravem náčelníka s indiány indiánským pokřikem ATAKA HÓ, ATAKA HÍ.

Zvuk bubnů rytmicky doprovázel říkadlo: NA VÁLEČNÉ STEZCE INDIÁNI ŘVOU, VEZMOU BARVY, ŠTĚTCE, TVÁŘE MALUJOU.

Hru KAŽDÝ SPRÁVNÝ INDIÁN, NA KONÍČKU JEZDÍ SÁM. KOMU KONÍK UPADNE, TAK TEN Z KOLA VYPADNE si děti užily a hrály s nadšením.

Nakonec se indiáni divoce a rytmicky roztančili a za své vystoupení byli odměněni velkým a hlasitým potleskem. Dnešnímu vyvrcholení, ale předcházela důkladná příprava. Děkujeme všem rodičům za jejich vstřícnost a spolupráci při výrobě indiánských kostýmů. Velký dík patří i mamince Viktorky Markové, která se zhostila role kadeřnice a vizážistky. No, musíte všichni uznat, že indiánům, a hlavně indiánkám to opravdu moc slušelo.