Čím jezdíme do školky pro kluky a pro holky aneb Den bez aut

17. Září 2021

V pátek 17. září 2021 proběhla na školní zahradě příjemná dopolední akce v rámci Evropského týdne mobility. Navštívili nás strážníci Městské policie Chrudim, aby si s našimi dětmi přiblížili a připomněli zásady bezpečného chování v silničním provozu. Jak správně přecházet silnici po přechodu, jak se správně rozhlédnout, na jakou barvu můžu přecházet….řeknu vám bylo toho ještě mnoho, co se děti dozvěděly a co si vyzkoušely. Sedět v policejním autě, houkat s houkačkou, obléknout si neprůstřelnou vestu, potěžkat si pistoli, spoutat se pouty…Na zahradě ještě naši malí cyklisté prošli několik stanovišť, kde si vyzkoušeli jezdit slalom s naloženým kolečkem, navíjet auto a dostat ho co nejdříve do cíle, správně složit a pojmenovat dopravní značky a různé dopravní situace. Kdo si do školky přivezl svůj dopravní prostředek, kolo, koloběžku, odrážedlo a hlavně helmu, mohl si bezpečně zajezdit na prázdném parkovišti před školkou. Během celého týdne děti na všech třídách zpívaly a povídaly, kreslily a stříhaly, lepily i cvičily a čeho se to týkalo? No, přeci dopravních prostředků a mobility.