Cvičení u babiček a dědečků

7. Březen 2019

Ve čtvrtek 7. března 2019 se několik dětí z naší mateřské školy vydalo do sousedního domu s pečovatelskou službou. Těšily se po zimě na své dospělé kamarády, aby si s nimi protáhly tělo. Ruce i nohy. Procvičily hlavu, krk, prsty, záda…Ze všeho nejdříve se vzájemně přivítali podáním ruky. S využitím jednoduchých rytmických nástrojů si společně zazpívali lidové písničky. Cvičení s overbaly pro ně nebyla žádná novinka, ty už dávno znají. Stejně jako padák. Vlastně velký kulatý látkový kruh s barevnými výseči. Udržet na něm však balony a balonky dá někdy práci. Nakonec děti babičky i dědečky masírovaly pomoci malých pichlavých míčků, vlastně ježků. Vzájemně se rozloučili a popřáli si už skoro jarní slunečné dny.