Den otevřených dveří auti třídy Motýlci

6. Duben 2016

Ve středu 6. dubna 2016 jsme otevřeli dveře nejen pro našich osm dětí, ale v odpoledních hodinách i pro rodiče, naše kolegyně z ostatních školek i škol, bývalé žáčky i širokou veřejnost. Pozvání přijali i paní Straková a Najmanová z odboru školství i zástupce místního tisku. V prostorách Ekocentra Paleta naši hosté mohli vyslechnout základní informace o autismu a metodách práce v autistické třídě. Asistentka pana poslance D. Kasala, paní Olga Šormová, přečetla vzkaz a seznámila nás se současnou situací v oblasti prevence a terapie PAS. Paní Mgr. Jirásková, krajská koordinátorka pro autismus, z SPC Svítání, se podělila o své zkušenosti z praxe i obavy z chystajících se změn.

Dojemnou součástí programu bylo bezesporu krátké vystoupení šestnáctiletého Jonáše, devítiletého Marka a osmiletého Kuby. Jejich chování a projev na veřejnosti byl pro současné rodiče silným impulzem a motivací k další práci.

V přátelské atmosféře jsme shlédli fotky a videa dokumentující používání technik ABA (Aplikovaná behaviorální analýza), ve kterých se od listopadu 2015 obě učitelky školí. Praktická ukázka technik ABA a zapojení všech účastníků do jedné z nich vyvolalo nadšení i úsměvy na tváři

Deník