Divadlo v mateřské škole

28. Březen 2018

Středu 28. března 2018 před velikonočními svátky jsme si zpestřili pohádkou. Přijelo za námi divadlo U dvou sluncí a přijeli i Broučkové z Medlešic. Ztratil se kocourek malinký a bez maminky se toulal. U lesa stála chaloupka a do té se vloupal. V ní kočka Micka bydlela a jméno Mourek mu dala. Kocourek měl nový domov a začal poznávat svět. V lese se seznámil s veverkou Zrzečkou, zajícem Ušáčkem, sovou Amálkou lesní učitelkou. V lese už měl hlad. Seno ani žaludy v krmelci mu nechutnaly, a tak se dal do zmrzlého rampouchu. Co myslíte? Onemocněl? Onemocněl. Micka mu uvařila lipový čaj, ale došel med. Micka s Mourkem se rozhodli, že postaví úl. Poprosili medvěda, aby jim pomohl. Ve slaměném úlu se usídlily včelky a med do čaje už nikdy nechyběl. Během pohádky si děti upevnily několik pravidel slušného chování a jednání. Nezapomínat poprosit, poděkovat, umět se omluvit, rozloučit…