Divadlo v mateřské škole

10. Duben 2019

Ve středu 10. dubna 2019 za námi do mateřské školy přijeli Broučkové z Medlešic a také pan Peřina, loutkoherec. Přivezl s sebou velký kufr a z něho pořád něco vytahoval, až před námi stálo malé divadlo, ve kterém nám zahrál pohádku: O SKŘÍTKOVI A VÍLE. Dobrý den děti, už jste někdy na vlastní oči viděly vílu nebo skřítka? Jen na obrázku nebo v televizi odpovídaly děti. V jednom starém domečku bydlela moc hodná paní, která se starala o dvě malé holčičky. Tatínek byl šofér a pořád nebyl doma. Ještě s nimi bydlel pes Pepík, slepice a opravdový skřítek Hung a víla Chmí. Ale o nich nikdo nevěděl, protože nejsou běžně vidět lidskému oku. Do sousední vesnice přijel kolotoč. Maminko, půjdeme? Ano jdeme. Hung a Chmí zůstali sami doma. Pojď sem Chmí musíš pryč! Proč? Hrozí ti nebezpečí. Vedle bydlí zlý soused, který si vyrobil speciální brýle a vidí nás. A představte si, že to byla pravda. Zlý soused s brýlemi skřítka i vílu chytil a šel je prodat. Cestou hustým lesem, skoro pralesem uviděl medvídě, které také strčil do pytle a chtěl do prodat do cirkusu. Jenže medvědice si to se zlým sousedem vyřídila a vílu, skřítka i medvídě zachránila. Jak to bylo dál? Všichni se vrátili domů a představte si, že maminka uviděla skřítka. A proč jen ona? Byla opravdu moc hodná, a nejen svým dětem pomáhala.