Divadlo v mateřské škole

17. Květen 2019

V pátek 17. května 2019 za námi do mateřské školy přijelo DIVADÝLKO Z PYTLÍČKU s pohádkou Královna barev. Třikrát zazvonilo a začala pohádka o jedné modré říši. V modrém království měli modré střechy, modré kytky, modré stromy, modré ptáčky. V modrém království žil princ Modrásek, který měl modré oči. Stráže! Připravte mi modrou koloběžku. Pojedu hledat nevěstu do světa. Jel cestou necestou přes růžové království. Kde byli všichni smutní a padal tam růžový sníh. Ale princezna Růžička se princi moc nelíbila. Následovalo žluté království se žlutými střechami, žlutým sluncem, žlutým motýlem a žlutou princeznou Žloutenkou. Červené království a zelené království s princeznou Zelňačkou. Ani tentokrát si princ princeznu nebude brát. Vrátil se zpátky do modrého království, kde už na něho čekala zahradnice Kačenka. Našel jsi nevěstu? Našel. Je krásná jako ty, zpívá jako ty…
Když dva se rádi mají, v lednu je jak v máji. Jak to potom bylo? Jedlo se a pilo.