Divadlo v mateřské škole

26. Listopad 2019

V úterý 26. listopadu 2019 za námi do mateřské školy přijelo divadlo. Vlastně krásné dřevěné loutky. Byli mezi nimi i čerti s Luciferem a čerticí Peklindou. Přivezli s sebou pohádku: JAK ČERTI KOPYTO A JELITO VAŘILI VTIPNOU KAŠI. Kdo jí vtipnou kaši, je důvtipný a umí si se vším poradit. Ve starém rozpadlém mlýně bydleli dva čerti. Starší Jelito a mladší Kopyto. Přišla za nimi Nanynka s prosbou, aby postrašili Pepíka, který se nechce mýt. Přinesla jim za to připálené buchty. Najednou se ve mlýně objevil kníže Ludvík, a že čerti musí zaplatit do tří dnů 100 pytlů zlaťáků do knížecí pokladny. A to ani čerti nedokážou. Vydali se pro radu do pekla k samotnému Luciferovi. Knížete musíte přechytračit. A věřte. Nakonec ho přechytračili a všechno dobře dopadlo. Čert Kopyto si vzal Peklindu. Kníže se polepšil a všechny peníze rozdal potřebným. Čert Jelito a kašpárek se vrátili do mlýna na připálené buchty.