Divadlo v MŠ

24. Září 2019

Úterní dopoledne 24. září 2019 jsme si v naší mateřské škole zpestřili pohádkovým příběhem. Přijelo za námi divadlo ŠEHEREZÁDA s pohádkou: O MYŠCE LOJZIČCE. Milí sousedi a všichni kamarádi, co mají kaši rádi, přijďte ke mně na snídani. Volala myška. Kaši si nenechala ujít žabka Kuňka, zajíčci, myšák Kulíšek, ale přišel, tedy přiletěl i netopýr Fíďa. Ten začal myšce říkat, že mu nechutná, protože v ní chybí rozinky, máslo, skořice. A co jsou to rozinky? Ty najdeš ve spíži u lidí. Jenže ve spíži u lidí myšku zahlédla holčička Pepina, která se myší bála. Nejdříve koupila s dědečkem velkou past na myši, a nakonec i černou kočku. Myši všechno slyší, přichází konec myší. Chytla se Lojzička do pasti? Chytila Lojzičku černá kočka? Všechno dopadlo dobře. Z pasti na myši snědla voňavý sýr. Kočka se zamotala do pavoučích sítí a netopýra Fíďu taky vytrestala, že mu kaše nechutná. Místo rozinek, másla a skořice, mu uvařila ostrou kaši se solí a pepřem. A věřte, že mu nechutnala.