Do školky, do školky neseme si bačkorky…

2. Září 2019

První den, první den, dneska si to užijem.
Rukama si zatleskáme, nohama si zadupáme.
První den, první den, dneska brečet nebudem.

Je pondělí 2. září 2019 a prázdniny na nás už jen zamávaly pěknými vzpomínkami, o které se děti s námi ostatními rády podělily. V 6,15 hodin se otevřela branka a dveře mateřské školy a po chodníčku okolo oken školky už byly slyšet první dětské hlásky a kroky maminek a tatínků. Všichni správně našli svoji šatnu, svoji značku, děti nasadily nové bačkorky a hurá do třídy. Někdo měl úsměv na tváři, někdo kráčel s malým strachem, co mě asi čeká. Někdo měl slzičky na krajíčku. Nedivte se, vždyť jdu poprvé od svojí maminky. Za dveřmi všech tříd bylo slyšet mluvení a vyprávění, zpívání a povídání. A jak to chodí ve školce? Nejen hrání a spaní, ale taky svačina a psaní, kreslení a zpívání, strojení i svlékání…Ke svačině maková houska s kakaem a na oběd? Boloňské špagety. Z talířů mizely hned, byly dobré jako med. Umýt pusy, svléknout tričko a na postýlce hladit bříško. Pohádko, pohádko poleť k nám, já už tě pohádko poslouchám. Po spaní svačinka a už je tu maminka.

Pěkný den je za námi, vrhneme se na mámy.
Na někoho čeká taťka, tak čau školko, pac a tlapka.

Přejeme všem dětem a jejich rodičům mnoho hezkých chvil v naší mateřské škole a těšíme se na spolupráci s Vámi.