Dravci na naší školní zahradě

10. Březen 2016

Ve čtvrtek 10. března 2016 se na naší školní zahradu slétlo hned několik dravců. Vlastně přivezli je manželé Školoudovi ze zoologické zahrady v Jihlavě. Mezi zástupci sov nechyběl Puštík obecný, který na jaře snáší až 4 vajíčka. Sova pálená jménem Zuzana, která má absolutně tichý let. Takže v noci není vidět a hlavně slyšet. Jako třetí se nám představil Výr západosibiřský jménem Kuba, který má vynikající sluch. O sokolech se říká, že mají vynikající zrak. Káně Harrisova nám předvedlo, že mu ocas slouží, jako kormidlo na manévrování, aby se vyhnulo všem překážkám za letu. A že nám létal velmi těsně nad hlavami, je pravdou.  Největším a respekt budícím posledním dravcem byl Orel mořský jménem Filip.