DÝŇOVÝ SVĚT v Nové Vsi

3. Říjen 2016

Dešťové kapky, které se snášely celou noc k zemi, nás neodradily a v pondělí 3. října 2016 jsme vyjeli na polodenní výlet do Nové Vsi u Leštiny. Statek u Pipků nás zval do Dýňového světa. Dva autobusy plné dětí, pláštěnek, batohů, svačinek a pití jel za zábavou a dobrodružstvím. Vázaný koláček s povidly k svačině všem dětem chutnal. Pak už jen samé dýně. Dýně všech velikostí. Dýně různých tvarů. Dýně pestrých barev. Dýně všude kam jsme se podívali. Dýňové labyrinty, dýňové totemy, dýňová dáma…slámoviště i slámový bazén, kde se děti dostatečně vyřádily. Děti viděly i prasátko, telátko a malé kozičky. Schovaly se do rákosového teepee a snědly dobrůtky ze svých batůžků. Výlet se vydařil a počasí nám přálo. Oběd po příjezdu do mateřské školy byl výborný a moc nám chutnal.