Hej hou, námořníci plujou, po moři, řece, jezeru a vrátí se k večeru aneb Námořnická škola v přírodě

21. Červen 2019

V pondělí 17. června 2019 se horda námořníků a tři kapitáni vydali na námořnickou výpravu. Dopluli do hotelu Kapitán na Seč. Posádka se rozdělila do kajut a nastalo vybalování, průzkum okolí. Kresba a psaní pohledů domů. K obědu si pochutnali na gulášovce, rýži a kuřecím na kari. K večeři spořádali velký řízek. Úterý začalo rozcvičkou a pořádnou snídaní. Výprava na zříceninu hradu Oheb a hledání pirátského pokladu stála za nádherný rozhled a pohled na hladinu Sečské přehrady z pořádné výšky. K obědu nudlová polévka, čočka s vejcem a odpoledne jízda na motorové lodi, koupání a slunění. Špagety k večeři měli někteří námořníci až za ušima. Po středeční rozcvičce a snídani námořníci zdolávali lezení v lanoví pirátské lodě. Fazolová polévka a šišky s mákem, pořádný odpočinek a hra „ Zachraňme Velrybu“. No a večeře? Rajská omáčka, masové koule a houskový knedlík. Týden rychle utíkal a byl čtvrtek. Dlouhá výprava do letního tábora na Bělidle a krmení kaprů na hrázi. Krupicová polévka, kuře na paprice s těstovinami. Karneval a parádní diskotéka plná námořníků, pirátů, princezen. Objevila se i želva Ninja, voják, závodník formule 1, na vše dohlížel doktor. Do hladových žaludků pečená kuřecí stehna s rýží. Jako každý večer kresba do lodních zážitkových deníků, zpěv námořnické hymny, velké sprchování a věřte, nevěřte, balení svých svršků do lodních kufrů. V pátek 21. června 2019 poslední snídaně, dobalení všech věcí, předání diplomů, medailí, poslední hry na pláži a poslední oběd. Čočková polévka, kuřecí špíz s bramborovou kaší. Autobus a nalodění všech kufrů a celé posádky. Před školkou už netrpělivé maminky a tatínkové. Dojemné setkání, vítání, hlazení a pusinkování. Námořníci na přivítanou zazpívali rodičům svoji námořnickou hymnu, za kterou sklidili velký potlesk a ohlas.