Hoří, hoří, klakson ječí…

14. Květen 2018

… utíkejte do bezpečí, klakson troubí fanfáru, hasič spěchá k požáru aneb TAKTICKÉ CVIČENÍ Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje. Cílem cvičení bylo praktické procvičení možnosti nasazení a taktickou připravenost jednotky HZS PS Chrudim při požárním zásahu v MŠ. Procvičení spolupráce s dobrovolnými hasiči Chrudim a spolupráci MŠ při evakuaci dětí u mimořádné události. V 8,56 hodin se v naší mateřské škole ozval hlas HOŘÍ. Co se dělo dál? Paní ředitelka volala na tísňové volání 150 a ohlásila požár kuchyňky. Mezitím už všichni dospělí zaměstnanci vyváděli naše děti do bezpečí školní zahrady. V davu dětí se ozýval hlas Tobíka: Hlavně žádnou paniku. V 9, 02 hodin už před školkou zastavovala postupně čtyři hasičská auta a vše začalo. Hasiči předvedli bleskový a účinný zásah a záchranu pohřešovaných dětí, kterým byly po nalezení nasazeny vyváděcí masky. Po dětech byla zachráněna i paní učitelka, kterou museli evakuovat na nosítkách a byla ji poskytnuta první předlékařská pomoc. Nakonec museli zachraňovat i hasiče, který se ztratil v objektu a docházel mu kyslík. Přestože cvičení bylo jen „JAKO“, celý zásah byl opravdu autentický. A co děti? Měly na hasiče spoustu zajímavých dotazů. Například jak se hasí mrakodrap. Vyzkoušely si, jak se sedí v hasičském autě, prohlédly si výstroj a výzbroj auta, vyšplhaly po žebříku na plošinu auta a vyzkoušely si, jak a kde sedí strojník při ovládání výsuvného žebříku. Celé pondělní dopoledne 14. května 2018 bylo nejen slunečné, ale i poučné a zábavné.