Hry našich babiček a dědečků

5. Duben 2016

V úterý 5. dubna 2016 šly srdíčkové děti do Ekocentra Paleta na program HRAČKY. Nebyly tam však žádné postavičky dnešních příběhů v televizi nebo her z počítače. Děti si vyzkoušely ve starých a zapomenutých hrách a hračkách alternativu k trávení času mimo počítač a televizi. Všechny děti v dnešní době ví, jak se zapíná televize, obsluhuje počítač a hodně volného času na nich tráví. Ale zahrát si tak, jak si hráli naši dědové a babičky, bylo opravdu fajn. Roztáčeli špačka a káču. S knoflíky skákali blechy a házeli fazole. Vyráběli panenky z ovčí vlny nebo běhali za obručí. Staré hry jsou fajn. Hrají je skuteční a živí lidé, dají se hrát doma i venku. Vraťme se do svého dětství a dopřejme z něho něco i svým dětem.