Hurá aneb znovuotevření školek – duben u nás ve školce

30. Duben 2021

V pondělí 12. dubna 2021 se otevřely dveře školky alespoň pro předškoláky a dětí rodičů vybraných profesí. Nejprve se děti však musely testovat, ale všechny byly neskutečně statečné a některé to braly, jako chemický pokus. Některé děti říkaly, že doma otestovaly všechny plyšáky a některá plyšová zvířátka musela do karantény. Dětské hlasy rozezněly šatny, chodby a samozřejmě třídy. Ruch nastal i ve školní kuchyni, aby si děti i dospělí pochutnali. Paní školnice také vše připravily. Naklidily, převlékly, dezinfikovaly…Tři týdny měsíce dubna byly naplněné společnou prací a rychle utekly. Děti přinesly hotové úkoly z distanční výuky a domácí školky. Poděkování patří proto i Vám rodičům. Někdo se zapojil do výzvy na výrobu ptáčka na plot na pomoc zahnat zimu už konečně pryč. Na všech třídách se hrálo, stavělo, stříhalo, lepilo, povídalo a vyprávělo, četlo, malovalo, ale i cvičilo, dovádělo, tančilo… Pod rukama dětí vznikala sluníčka, kočičky, slepičky, kytičky, ptáčci, ale i čarodějnice, pavouci…Děti se v rámci oslavy Dne Země naučily správně třídit odpady, taky zkoušely, jak šetřit vodou. Pouštět vodu jen jako provázek, a ne jako mohutnou řeku. S čarodějnicemi tančily, kouzlily, vařily kouzelné lektvary, pálily oheň. Hodně aktivit proběhlo i na školní zahradě. Plelo se, selo se, okopávalo se, vařilo se, stavělo se, dokonce i sněhu se užilo. No, prostě aprílové počasí. Těšíme se na květen a na ostatní kamarády.