INDIÁNSKÉ ÚÁÁ aneb Škola v přírodě

1. Červen 2018

V pondělí 28. května 2018 se třicet malých indiánů a indiánek včele se třemi velkými indiánkami vydali do horské obce Tři Studně – Vlachovice. Pohodlný autobus, naložení kufrů, velké loučení, poslední pusy na rozloučenou a samozřejmě mávání. I pár slz se objevilo v koutcích očí. Copak u dětí, ale u rodičů. Po příjezdu se děti ubytovaly, nasvačily a prozkoumaly okolní krajinu a přírodu. K obědu dostaly domácí sekanou a bramborovou kaši. Po relaxačním odpočinku se vydaly indiánskou stezkou k rybníku Medlov. Navštívily klub YUKON v country stylu a na večeři si pochutnaly na pečeném kuřeti s rýží. Úterý začalo hned pořádnou rozcvičkou, snídaní a poštou z domova. Před obědem se ještě vydaly děti indiánskou stezkou okolo rybníku Sykovec. Rajská omáčka s knedlíkem v indiánech rychle mizela a odpoledne po šipkách došli k pokladu a lanové dráze u Penzionu Sykovec. Vepřový guláš s těstovinami a indiánská hymna. Jako každý den, tak i ve středu indiáni bubnovali a přivolali si velkou indiánskou náčelnici Ladu. S kterou vyráběli lodičky z kůry a pouštěli je na rybníku Sykovec. Kuřecí rizoto a večer opékání špekáčků. Mezitím ještě indiáni stihli stezku odvahy, stavbu domečků pro broučky a turnaj v indiánském pexesu. Týden rychle utíkal a byl tady čtvrtek. Po snídani a kreslení zážitků se vydali indiánskou stezkou k hotelu Pavla. Navštívili policejní areál a sledovali ukázku výcviku psa. Posilnili se rybím filé s brambory a po odpočinku nastal pravý karnevalový indiánský rej a diskotéka. Po boloňských špagetách si zazpívali s kytarami a pomalu se začali balit. Pátek 1. června 2018 byl poslední den indiánské školy v přírodě. Budíček, vzorná hygiena a rozcvička na čerstvém vzduchu. Poslední pošta z domova, poslední svačina a poslední oběd. Těstoviny s kuřecím masem a sýrovou omáčkou. Zabalené kufry a cestovní tašky, loučení s okolní přírodou, předání zasloužených diplomů. A už jen odjezd domů. K mamince a tátovi. Přivítání dojemné a šťastné, rodiče i indiáni nadšení. Indiánská hymna na přivítanou. Indiáni jedou, copak asi vezou…..

Sláva, nazdar výletu, žádný úraz, už jsme tu.
Všechno jsme si užili a na rodiče se těšili!