Jsou mlynáři chlapi, chlapi, když jim mlýny klapy, klapy aneb návštěva Mlýna Janderov

5. Říjen 2021

Srdíčkové děti se proměnily nejen na mlynáře. Vylupovaly obilná zrníčka z klásků. Zrníčka zkoušely drtit, tedy mlít mezi kamínky. Vtiskávaly je do vymodelovaného klásku. Korálky, jako zrníčka, sely do pískovnička a věřte, nevěřte, vyrostly jim klásky. V mouce kreslily a tvořily veliké chodské koláče. Při společné výtvarné práci tupovaly houbičkou pole, kde jezdily vybarvené traktory, na poli ležely ještě poslední obilné klásky a pytle plné zrn. V úterý 5. října 2021 se předškoláci vydali do Mlýna Janderov. Část cesty jeli místní hromadnou dopravou a pak už museli potrénovat svoje nohy. Ve mlýně jim mlynář vše řekl a ukázal, jak se dovezená obilná zrna dále zpracovávají. Zrníčko je na začátku a na konci pytel plný mouky. Tatínek Marečka nařezal Srdíčkovým dětem špalíky na sezení k pískovišti.