Kouzlo motýlí zahrádky

14. Květen 2024

Co je motýlí zahrádka a její kouzlo? Na všech třídách jsme koncem dubna 2024 takovou motýlí zahrádku založili. Všechny děti i my dospělí jsme měli možnost z bezprostřední blízkosti pozorovat a sdílet chov živých motýlů. První fází bylo pozorování živých housenek motýla Babočky bodlákové v průhledných kelímcích. Jak lezou z místa na místo, jak se krmí. Housenky jedly a jedly, každým dnem se zvětšovaly a zvětšovaly. No, prostě rostly přímo před očima. Když přišla jejich chvíle, zakuklily se na víčko kelímku. Zakuklené housenky jsme přemístili do připravených prostorných sítěk a čekali jsme. A věřte, dočkali jsme se. První motýlci se stylově začali líhnout na třídě Motýlků. Přidala se třída Koťat, Srdíček a Kytiček. Děti motýlky postupně vypouštěly na naší školní zahradě. Poslední Babočky bodlákové se vylíhli na třídě Sluníček a Korálků, a tyto motýlky jsme vypustili odpoledne 14. května 2024 na školní zahradě při koncertu našeho pěveckého sboru Tralaláčku pro maminky.