Květinová zahradní slavnost – 13. června 2019

13. Červen 2019

Pěkný den máme dnes, mňouká kočka, štěká pes. Dobrý den přejem vám, aby nikdo nebyl sám…Po 15 hodině se naše školní zahrada začala zaplňovat lidmi a dětmi. Maminky, tatínkové. Babičky a dědečkové. Sourozenci, tetičky a přátelé. Všichni byli ozdobeni květinou. A proč ne. Měli jsme Květinovou zahradní slavnost, na které jsme se loučili s našimi předškoláky. V 15, 30 se otevřely dveře školky a usměvavé a nastrojené děti si s veselou vykračovaly. Tralaláček všechny uvítal písničkou o Popelce. Korálkové děti se představily písničkou Na tom pražským mostě, konvalinka roste. Srdíčka si připravila taneček na růžičkovou písničku. Z Kytiček se staly motýlci a pampelišky. Sluníčka rolničkami na rukou rozcinkala konvalinky. Všechny předškoláky květinová víla proměnila na školáky, kteří dostali na památku šerpu v barvě své třídy. Fotoaparáty cvakaly, mobily natáčely. Slzy se utíraly. Paní ředitelka svou květinovou řečí děkovala a chválila. Nastalo loučení. No tak školko naše, my tu rádi pobyli, bude se nám brzy hodit, co jsme se tu učili. Vyrostli jsme, loučíme se, musíme dál do světa. Čeká na nás celý život, celá naše planeta…Kromě šerpy si školáci odnesli ještě pár dárečků. Knížku, CD se svými fotografiemi ze života školky….Po oficiální části nastala už jen zábava. Skákací hrad byl neustále plný dětí, které skákaly a poskakovaly. Padaly a zvedaly se. Pohupovaly se a jen tak se válely. Další zábavou byly bubliny a bublinky. Malé a velké. Dlouhé a praskající. Hráli si s nimi velcí i malí. Kluci i holky. Mamky i taťkové. Duhové bubliny se vznášely a poletovaly. Sluníčko na ně malovalo všechny spektrální barvy duhy. Sluníčko a teplo jsme zaháněli pěkně studeným nanukem. Školákům přejeme pohodový vstup do 1. třídy.